NETEX KURUMSAL SİTESİNETEXPAZAR

Neteks 1996 yılında, uçtan uca ağ ve iletişim ürünlerini bayi ve iş ortakları ile pazara sunmak hedefiyle kurulmuş bir dağıtım şirketidir. Neteks kuruluşunda, ağ ve iletişim teknolojilerinde Türkiye’nin en deneyimli isimlerini bünyesinde barındırmış ve iş ortaklarına eksiksiz hizmet vermeye çalışmıştır. Şirket, kurumsal ağ sistemleri alanında Cisco, Nortel Networks, 3Com, HP, Juniper ve Avocent gibi firmaların ürünlerinin yanı sıra Nortel Networks ve Avaya’ya ait Kurumsal Santral Sistemlerini, HCS, Corning, Panduit ve Günko Firmalarının yapısal kablolama ürünlerini, Check Point, Trend Micro ve IBM ISS firmalarının Ağ güvenliği ürünlerini dağıtmaktadır.

Neteks’in ana ürün grupları ve markaları aşağıda listelenmektedir:

ÜRÜN GRUBU MARKALAR
Kurumsal Ağ Sistemleri Cisco System, Nortel Networks, 3Com, HP,Juniper, Avocent
Kurumsal Santral Sistemleri Nortel Networks, Avaya
Yapısal Kablolama Çözümleri Corning, HCS, Panduit, Günko
Ağ Güvenlik Çözümleri Check Point, Trend Micro, IBM ISS

Neteks, 2008 yılı faaliyetlerinden Bağımsız Denetimden geçmiş ve Sermaye Piyasası Mevzuattı uyarınca Uluslararası Finansal Raporlama Standartlarına göre düzenlenmiş finansal tablolara göre 89.612.596 TL satış geliri elde etmiştir. Şirket, söz konusu mali tablolara göre 2008 yılında 2.739.094 TL faaliyet karı ve 299.623 TL net kar elde etmiştir. Ortalık payı % 50 ye düştüğü için 2008 yılında şirket mali tabloları oransal konsolidasyon yöntemine göre konsolide edilmiştir. İndeks 2001 yılında Neteksin % 70 ‘ine , Datagate A.Ş. de %24 oranında iştirak etmiştir. 2007 yılında Şirketimiz ve iştirakimiz Datagate Bilgisayar A.Ş.nin (DGATE) sahip olduğu hisseler dışında kalan Neteks İletişim Ürünleri Dağıtım A.Ş’nin %6 hissesi şirketimiz tarafından 374.000 USD ‘ye satın alınmıştır. Şirketimiz, bu hisselerin %50’si kendi kontrolünde kalmak kaydı ile %26’sını 1.820.000 USD karşılığında Westcon Group European Operation Limited’e devir etmiştir. İmzalanan anlaşma doğrultusunda İndeks Bilgisayar A.Ş’nin %59,24 ortak olduğu ve payları borsanızda işlem gören Datagate Bilgisayar A.Ş’nin, sahip olduğu Neteks İletişim Ürünleri Dağıtım A.Ş’deki %24 hissenin tamamı 1.680.000 USD karşılığında Westcon Group European Operation Limited Şirketi ne devir edilmiştir.

24.07.2007 tarihinde şirketimiz ile bağlı ortaklığımız olan Datagate Bilgisayar A.Ş, iştiraki bulunan Neteks İletişim Ürünleri Dağıtım A.Ş.’nin % 50 hissesini kendi kulvarında dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan Westcon Group Eurepean Operation Limited şirketine satmıştır. Satışı yapılan % 50 hissenin % 26 sını İndeks Bilgisayar Sistemleri Mühendislik Sanayi ve Ticaret A.Ş, % 24 lık kısmını ise Datagate Bilgisayar Malzemeleri Ticaret A.Ş. gerçekleştirmiştir. Satış sonrası ortaklık yapısında İndeks Bilgisayar A.Ş. ‘nin payı % 50 , Westcon Group‘un payı %50 olmuştur.

Bu sitenin içeriğinin kopyalanması ve yeniden dağıtılması açık olarak yasaktır. İşbu sitenin içeriğindeki herhangi bir hata ve yanlışlıktan
Artım Bilişim Çözüm ve Dağıtım A.Ş. sorumlu tutulamaz. © Copyright Artım Bilişim Çözüm ve Dağıtım A.Ş. Tüm hakları saklıdır.